KategórieČasopis

JASON kvalitná prírodná telová kozmetika

Značka JASON (čo v gréčtine znamená liečiteľ) oslavuje viac ako 50-te výročie svojho založenia. Produkty JASON sa stali víťazom cien „Natural Health beauty“ v niekoľkých kategóriách: Značka s najvyšším účinkom, Najlepšia rodinná značka. Okrem toho boli ocenený mnohými cenami po celom svete.

Na rozdiel od mnohých iných značiek, produkty JASON sú vyrobené vo vlastných výrobných priestoroch v štáte Kalifornia, USA, čo nám dáva absolútnu kontrolu nad použitými surovinami a nad výrobným procesom samotným.
Mnohokrát ocenený JĀSÖN® vznikol v roku 1959. Firma vyrástla ako alternatíva pre ľudí, ktorí hľadajú pre seba a svoju rodinu prírodnú starostlivosť pre celé telo. Filozofiou značky je ponúkať alternatívny výber k produktom predávaným v supermarketoch a najmä sa odlíšiť tým, že výrobky neobsahujú škodlivé chemické prísady.
Spoločnosť sa neustále snaží nájsť najefektívnejšie rastlinné zložky, ktoré pridávajú do svojich výrobkov, takže si môžete byť istý, že si na telo nanesiete produkt, ktorý naozaj funguje a je efektívny. Produkty nie sú testované na zvieratách, neobsahujú umelé farbivá alebo vône a žiadne škodlivé chemikálie. A v neposlednom rade, krásne voňajú.
Skupina nezávislých vedcov založila v roku 1959 v Kalifornii značku, ktorá začala budovať nové základy prírodnej starostlivosti o telo. Ich cestou bolo vytvoriť jednoduché, prospešné a zdravé ingrediencie, ktoré budú bezpečné a zároveň efektívne a s odskúšaným účinkom plniť svoj účel.
A tak vznikla značka JASON. Zhromaždili zdravé a prospešné ingrediencie..ako napríklad marhuľový olej, pšeničný proteín pre aromatický šampón, ktorý ošetruje pokožku jemne a šetrne. Aloe Vera a Vitamín E pre hydratačný krém na telo, ktorý upokojuje a vyhladzuje pokožku. Mätový olej a bambusový prášok pre bieliacu zubnú pastu, ktorá osviežuje a vyjasňuje váš úsmev.

Bezpečnosť
Je to viac ako len zoznam látok, ktorým sa treba vyhýbať.
Zakladatelia značky JĀSÖN® si dali za cieľ vytvoriť bezpečné, zdravé produkty pre celú rodinu. A toto sú základné princípy, ktorých sa aj dnes jasne držíme a nazývame ich Etický kód:
– Vyberať bezpečné, jemné a účinné zložky
– Dôsledne testovať každú zložku aby sa zabezpečila bezpečnosť a účinnosť
– Nikdy netestovať na zvieratách
– Nepretržite inovovať a zlepšovať
V roku 1959, keď bola spoločnosť JASON založená, produkovať bezpečné a zdravé produkty znamenalo jednoducho vylúčiť určité chemikálie a nepoužívať ich. Okrem toho, že zoznam týchto syntetických látok a chemikálií, ktorým sa treba vyhnúť sa odvtedy rozširuje, značka JASON vytvorila v odvetví prírodnej kozmetiky nový štandard v testovaní bezpečnosti produktov.

Môže byť aj prírodná zložka škodlivá?
 Všetko sa začalo rozhodnutím a zaviazaním sa vyberať iba najčistejšie, jemné zložky, a vystaviť ich sérii testovacích procedúr, ktoré by odzrkadľovali ich vysoký štandard. Za tie roky sa testovanie stalo ešte účinnejšie a striktnejšie. Len preto, že zložka je rastlinného pôvodu, neznamená to, že by mala byť použitá vo výrobku na osobnú hygienu. Príkladom, že niektorým rastlinným zložkám sa treba v produktoch starostlivosti o telo vyhýbať je bolehlav (hemlock). Rovnako zložky, ktoré sú jednotlivo použité neškodné, môžu v rôznych kombináciách produkovať toxíny. A konečne, niektoré prírodné zložky môžu byť dráždivé, ak je ich použité veľké množstvo. Bezpečnostné testy, ktoré používa a na ktorých trvá JASON, berú pri skúšaní do úvahy všetky tieto varianty. Zvyčajne trvá 3 až 4 mesiace nepretržitého testovania, kým je nové zloženie otestované na svoju bezpečnosť. Až následne, keď je nová zložka alebo zloženie podrobené týmto prísnym testom, sa začne s jej výrobou.

Testovanie stability zložky:
 aby sme vedeli zaručiť, že produkty si udržia svoje originálne zloženie a kvalitu počas celej doby trvanlivosti a používania, testujeme vzorky zloženia v rôznych extrémnych teplotách. Obzvlášť horúce a studené teploty ako aj mrznúce/topiace sa teploty testujú agresívne zloženie a pomáhajú simulovať, čo by sa stalo produktu počas svojho životného cyklu – od výroby až k pultom predajní a samozrejme až k domácnostiam našich verných zákazníkov. Výrobok starostlivosti o telo/osobnej hygieny sa môže nachádzať mesiace v sprche, ktorá je často krát zaparená, takže sa musíme ubezpečiť, že naše zloženia vydržia a odolajú aj takýmto podmienkam. Po 12 týždňoch testovania v extrémnych teplotách, vyhodnocujeme jednotlivé vzorky. Ak sú zmeny na produkte minimálne a sú v rámci akceptovateľnej odchýlky, môžeme si byť istý, že výrobok si zachová svoju pôvodnú kvalitu aj na pultoch predajní aj v domovoch našich zákazníkov.

Testovanie účinnosti konzervačných látok: 
z podstaty uskladnenia a používania výrobkov starostlivosti o telo, určité konzervačné látky sa vyžadujú aby sa zabezpečila bezpečnosť a trvácnosť zloženia výrobku. Na rozdiel od výrobkov podliehajúcich rýchlej skaze, očakávame že výrobok osobnej spotreby bude funkčný, bezpečný a účinný dlhodobo aj keď je uzáver už odstránený alebo bol produkt otvorený a používa sa. Počas celej doby použiteľnosti výrobku, je možné že niektoré bežné kontaminanty nachádzajúce s v domácnosti sa dostanú do otvoreného produktu. Aby sme zabezpečili, že aj v prípade, že by sa takéto niečo stalo naše zloženia ostanú stále bezpečné, testujeme účinnosť našich konzervačných látok. Robíme to tak, že vezmeme malé množstvo obsahu výrobku a vnesieme bežné, domáce mikroorganizmy v kontrolovaných podmienkach. Monitorujeme tieto testy tak aby sme dokázali, že aj v priebehu času produkty majú schopnosť potlačiť rast mikroorganizmov a ostať stabilné.

Testovanie podráždenia pokožky:
 Každý produkt je testovaný na ľudskej pokožke aby sme sa ubezpečili, že je tam minimálny predpoklad pre podráždenie pokožky a alergické reakcie. Tieto testy sú dôležité, aby sme zabezpečili bezpečnosť. Samozrejme testujeme len na dobrovoľníkoch z radov ľudí. Nikdy nepodnikneme tieto alebo iné testy na zvieratách.
Testovanie kompatibility balenia/výrobku: Aby sme sa ubezpečili, že naše výrobky sú kompatibilné s ich baleniami, vykonávame testy v extrémnych teplotách výrobkov v ich finálnych baleniach. Robíme to, aby sme sa uistili a zabezpečili, že jednotlivé zložky výrobku nereagujú negatívne s obalovými materiálmi výrobku. Ak zloženie výrobku v balení prejde týmito prísnymi testami, môžeme si byť istý kvalitou a poslať výrobky do obchodov a k zákazníkom.

Test pre lieky bez lekárskeho predpisu:
 Keď vytvoríme produkt (ako napríklad krém na opaľovanie alebo šampón proti lupinám) ktorý americký úrad pre kontrolu potravín a liekov (FDA) považuje za liek bez lekárskeho predpisu, pošleme výrobok na testovanie do nezávislého laboratória. Laboratórium testuje výrobok aby zabezpečili, že produkt obsahuje dostatok aktívnych zložiek podľa predpisov FDA. Výrobok, ktorý nedosahuje požadovanú úroveň špecifikovaných aktívnych zložiek nebude schválený a nebude sa vyrábať.

Výskum a vývoj

Keďže neustále sú k dispozícii nové informácie a fakty, neustále vyhodnocujeme posledné výskumy zložiek výrobkov. V prípade, že existujú akékoľvek dôkazy spochybňujúce bezpečnosť zloženia našich produktov, ihneď danú zložku z produktov JASON stiahneme. Bezpečnosť je kľúčová hodnota u značky JASON. Sme hrdí na to, že nastavujeme vysokú úroveň pri testovaní bezpečnosti našich produktov. S našimi náročnými testami sme si istý, že zabezpečíme aby boli naše produkty tak bezpečné a zdravé ako si naši zákazníci zaslúžia.

Kompletnú ponuku výrobkov značky JASON nájdete na našom eshope TU