KategórieNovinky

Ryža natural (pololúpaná)

Ryža natural je jednou z TOP potravín, ktorá dokáže výrazne harmonizovať pľúca, hrubé črevo a imunitný systém. Obsahuje veľké množstvo aminokyselín, vitamín B, B6, a E, draslík, horčík, chróm, selén aj železo. V tele pomáha regulovať obsah vody a čistiť tráviaci trakt a preto sa často využíva pri očistných (detoxikačných) kúrach. Pri pravidelnej konzumácii tiež pomáha znižovať hladinu cholesterolu a regulovať hmotnosť. Vďaka pomalému uvoľňovaniu cukru do krvi (nízkemu glykemickému indexu) je ryža natural vhodná aj pri cukrovke alebo hypoglykémii. Ryža natural prospieva celkovému zdraviu a kvalite pokožky.

Klasická biela ryža je ochudobnená o väčšinu vyššie uvedených výživných látok pretože je zbavená práve tých častí zrna, ktoré ich obsahujú (klíčka a plevy). Má tiež vyšší glykemický index a preto nie je vhodná pre diabetikov a hypoglykemikov. Preto vždy radšej uprednostnite ryžu natural.

 

Ryža natural – základný recept (bezlepkové jedlo)


1 šálka ryže natural – guľatej
1 čl riasy Arame
1,5 – 2 šálky vody podľa toho, či chceme mať ryžu suchšiu alebo vodnatejšiu


Ryžu 3x dobre prepláchneme a dáme variť do vody v pomere 1:2. Po zovretí pozberáme penu, ak to nie je Bio ryža. Pridáme riasu Arame a varíme na miernom ohni a rozptylke 40 – 50 minút.

Posilňuje element KOV – pľúca a hrubé črevo