KategórieČasopis

CESTA podľa Brandon Bays

Je možné žiť šťastný a zdravý život s pocitom spokojnosti?

Ako odpoveď na túto otázku sme pre vás dnes pripravili predstavenie celosvetovo uznávanej a aj na Slovensku už známej metódy CESTA, ktorej autorkou je Brandon Bays. Metódy, ktorá dokáže pozitívne ovplyvniť mnohé oblasti našich životov a to tým, že adresuje a rieši priamo príčinu daného problému. Predstavme si teraz metódu bližšie a rovnako aj jej potenciál a účinky.

Táto metóda bola objavená svetovo uznávanou expertkou na liečbu tela a mysle, úspešnou autorkou v tejto oblasti Brandon Bays. Jedná sa o uznávanú a kritikmi vyhlásenú liečebnú metódu, ktorá podporuje celostný prístup k telu, mysli i duchu človeka a pritom sa opiera o overené výskumy v oblasti bunkovej pamäti. Brandon objavila metódu na základe vlastnej skúsenosti s vyliečením sa z ťažkého nádorového ochorenia.

A ako jej objavenie opísala samotná autorka metódy?
,,Potom, čo mi moja lekárka diagnostikovala nádor, trvala na tom, že musím podstúpiť chirurgický zákrok. Podľahla však mojim presvedčivým prosbám a dala mi mesiac na to, aby som sa uzdravila sama pomocou alternatívnych metód, ktoré som poznala. Jedla som surovú stravu, chodila na masáže a hydrokolonoterapie, vyskúšala som bylinné procedúry, pozitívne vizualizácie – v podstate som skúsila všetko, čo by vám vôbec mohlo napadnúť. Vyzerala som zdravo, dokonca som vyžarovala energiu, ale tumor zostával bez zmeny, stále vo veľkosti basketbalovej lopty. Jedného dňa, keď som ležala na masážnom stole už v úplnej beznádeji, som to vzdala. Jednoducho a úplne som sa odovzdala. Akékoľvek návody, všetky školenia, skúsenosti, všetko som zanechala a dovolila som si počúvnuť niečo hlbšie, svoj vnútorný pokoj, vnútornú múdrosť, ktorá ku mne hovorila bez slov. Zrazu sa objavila spomienka na traumu z môjho detstva, s ktorou som sa, ako som sa do toho času domnievala, vyrovnala už pred niekoľkými rokmi! Znepokojovalo ma, že sa znovu objavuje tá istá spomienka, no nemala som čo stratiť, a tak som sa nechala viesť týmto vnútorným hlasom do ešte väčšej hĺbky. Potom som počula slovo „odpustenie“! Predtým som svoju minulosť len prijala, ale toto prijatie so sebou prinášalo pocit hrdinstva, bolo spojené s vlastným príbehom a emocionálnou „záťažou“, ktorú som vláčila stále so sebou. A tak som našla cestu k úplnému odpusteniu všetkého, čo sa v mojej minulosti odohralo. Až v tomto odpustení bolo možné nechať starú bolesť odísť a s ňou aj celý starý príbeh. Uvedomila som si, že tumor sa nedržal mňa, to ja som sa držala jeho… Napokon opustil moje telo, úplne a prirodzene, bez operácie, a to za šesť a pol týždňa.“

Pôvodnú prácu na metóde Cesta rozvinula Brandon do podoby v ktorej dnes táto jedinečná a pritom ľahko prístupná metóda ovplyvňuje pozitívne všetky oblasti nášho života. Po celom svete metódu využívajú stovky tisíc ľudí aby sa tak zbavili mnohých problémov spôsobených emočným vypätím a aby prejavovali svoj skutočný potenciál vo všetkých oblastiach života, od vzťahov, cez prácu, zdravie a kreativitu.

Aké sú účinky metódy CESTA?

– Metóda Cesta poskytuje rýchle a najmä permanentné odstránenie fyzických a psychických zdravotných ťažkostí
– Zbavuje následkov emocionálnych tráum a odstraňuje emočné bloky v tele
– Rieši problémy vo vzťahoch, rieši pocity nespokojnosti v pracovnom a osobnom živote
– Cesta je vysoko účinná pri chronických i akútnych zdravotných problémoch vrátane diagnóz súčasnou modernou medicínou považovaných za neliečiteľné alebo celoživotné.
– Je priamo aplikovateľná na všetky druhy fóbií a behaviorálne poruchy obmedzujúce kvalitu životnej úrovne.
– Cesta odstraňuje nezdravé automatické vzorce správania sa, ktoré výrazne potláčajú prejavenie vlastného potenciálu v plnej škále

Kto používa metódu CESTA?

Využitie metódy CESTA je veľmi široké. Na semináre chodia ľudia, ktorí vnímajú, že chcú svoj život posunúť o krok ďalej, o krok bližšie k šťastiu, k radosti a spokojnosti so sebou samým. Niektorí ľudia majú fyzické problémy a ťažkosti ako sú chronické choroby, nádory, rakovina, artritída, chronické bolesti chrbta. Majú problémy so spánkom, depresie alebo sa cítia apatickí či letargickí. Iní prichádzajú s emocionálnymi problémami ako sú návaly zlosti alebo precitlivenosť na kritiku či nízke sebavedomie. Ďalší zasa prichádzajú preto, lebo sa boja vystupovať na verejnosti, trápi ich opakujúce sa odkladanie úloh na neskôr, obavy či stres. Sú ľudia, ktorí prichádzajú, pretože majú problém s fajčením, alkoholom alebo s drogami. Pre mnohých je zase dôvod to, že sa nedokážu vyrovnať s hlbokým žiaľom či stratou blízkej osoby, alebo majú nejaký problém v sexuálnej oblasti, ktorý narúša ich intímny život alebo majú problém s počatím potomka.

Veľká časť účastníkov seminárov sú ľudia, ktorí cítia, že sú schopní dosiahnuť veľké veci, no niečo im v tom bráni, akoby sa skrývali v nejakej ulite, z ktorej nedokážu vyjsť a dosahovať hojnosť a úspech, ktoré si zaslúžia. Vnímajú, že sa v nich skrýva potenciál, ktorý nevedia prejaviť a pretaviť na úspech. Ďalšia početná skupina ľudí, ktorí vyskúšajú metódu Cesta, sú ľudia, ktorí svoj život celkom dobre zvládajú, sú zdraví, úspešní a život ich napĺňa. A pritom vnímajú, že existuje priestor na zlepšenie, že človek môže stále rásť a učiť sa. Úspech vyvoláva ďalší úspech a preto si uvedomujú, že musia rásť.

Preto aj tí najúspešnejší ľudia často prichádzajú na semináre Cesty, aby si raz za čas urobili akési „veľké upratovanie”, aby získali ešte väčšiu slobodu, cítili sa živší a zdravší, vo vzťahoch, v práci alebo vo svojom vnútri. Prichádzajú aby boli ešte úspešnejší.

Chcem sa o metóde dozvedieť viac a zažiť účinky metódy Cesta na sebe, ako postupovať?
Metódu CESTA si môžete zažiť a vyskúšať aj na Slovensku. Brandon Bays navštívi Slovensko už tento apríl (10.-12. Apríl 2015) a uvedie špeciálny 3-dňový Intenzívny seminár CESTA, na ktorom sa pod jej taktovkou naučíte a samy na sebe zažijete oslobodzujúce účinky metódy CESTA. Viac informácii sa dozviete na oficiálnom webe metódy Cesta na Slovensku:
http://www.brandonbays.sk?aff_hash=92cc227592a1tr8yr6c8349cc4