KategórieAjurvéda Časopis

Ajurvéda

Ajurvéda
Ayur – život, dlhovekosť, Veda – veda,Ajurveda– veda o živote

Ajurvéda je 5000 rokov stará medicína tela a mysle. Ajurvéda je najstarší zachovalý systém liečby na svete skladajúci sa z unikátneho systému výživy, bylinnej terapie, relaxácie, jógy, meditácie, rôznych procedúr vrátane masáží a regenerácie organizmu, aromaterapie a terapie farbami. Zaoberá sa nielen liečením, ale i prevenciou pred ochorením a dlhovekosťou. Od roku 1982 je uznaná Svetovou zdravotníckou organizáciou za účinný medicínsky systém.


Väčšina z nás sa začína zaoberať zdravím až keď prídu problémy, pretože Západná alopatická medicína má tendenciu sústrediť sa na symptómy, chorobu, baktérie a vírusy a prevažne používa lieky na odstránenie patogénov a chirurgické zákroky na odstránenie už narušeného tkaniva. Mnoho životov bolo týmto prístupom zachránených. Avšak mnohé liečivá, vzhľadom na ich toxicitu, často oslabujú organizmus a spôsobujú rôzne nepríjemné a škodlivé vedľajšie účinky. Ajurvéda, na druhú stranu, sa nezameriava na chorobu, či odstránenie baktérií a vírusov, pretože to by nevyriešilo problém natrvalo. Miesto toho sa zameriava na vyrovnávanie toku energie v človeku a zlepšenie kvality trávenia, telesných tkanív a kanálov, náslekom čoho sú organizmus a jeho prirodzené obranné systémy silné a tým pádom účinnejšie v ochrane proti chorobe.
Ajurvéda kladie veľký dôraz na prevenciu choroby a doporučuje udržiavanie zdravia prostredníctvom správnej výživy, stravovacích návykov, životného štýlu, detoxikácie, bylinno-minerálnych preparátov, cvičenia, meditácie atď. Či už ide o prevenciu, liečenie, alebo regeneráciu, prístup je individuálny – čiže šitý na mieru pre daného človeka. Pretože každý z nás je iný, spôsob diagnózy a taktiež liečba sú špecifické a nemožno ich štandardizovať. A to je snáď ten najväčší prínos Ajurvédy na poli medicíny.

Základné princípy ajurvédskej medicíny

Vo všetkom konaní uznáva múdry človek Prírodu za svojho učiteľa, vyhlásil Vaghbata, slávny ajurvédsky lekár. Ajurvéda je založená na princípoch vyskúšaných tisícky rokov: na živote, ktorý je v súladu s prírodnými zákonmi. Poskytuje znalosti nezávislé na premenlivých vedeckých poznatkoch, ale postavené na nemenných zákonitostiach. Cieľom Ajurvédy je dlhovekosť, zdravie a spokojnosť. Cieľom Ajurvédy je nájsť u každého jedinca rovnováhu – harmóniu v oblasti fyzickej, duševnej a duchovnej. Vychádza z poznatku, že každý vo svojom živote môže dosiahnuť zdravie a rovnováhu, pokiaľ sa bude riadiť jednoduchými princípmi Ajurvédy.
Hlavným princípom Ajurvédy je život v súlade s osobnou konštitúciou a s prírodnými zákonmi. Ajurvéda je holistickou vedou, zaoberá sa celým človekom. Nezameriava sa na potlačenie príznakov, ale hľadá a lieči príčinu ochorení. Smeruje k zachovaniu rovnováhy energie v tele, čo je najdôležitejšia podmienka zdravia. Podľa konštitúcie, životných podmienok, ročného obdobia odporúča Ajurvéda individuálne zloženú stravu, celkovú životosprávu, dychové a iné cvičenia, bylinné prípravky a procedúry

O našich výrobkoch

V prírode nájdeme tisíce bylín s preukázateľnými zdravotnými účinkami .V dnešnej uponáhľanej a technickej dobe strácame spojenie s prírodou a nie je ľahké nájsť čisté prírodné produkty, bez chemikálií a konzervačných látok. Pod značkami Organic India a Ecce Vita-Dr.Frej prinášame záujemcom kvalitné bylinné prípravky, kozmetiku a čaje ktoré vychádzajú z tisícročných múdrostí starodávnej medicíny. Spojenie znalostí našich múdrych predkov s modernými výrobnými postupmi nám umožnilo uviesť na trh množstvo originálnych prípravkov, mnohé z nich v bio kvalite. Veríme, že si na svojej ceste k zdraviu, šťastiu a harmónii z našej ponuky vyberiete.
Organické bylinné čaje a prírodné prípravky najvyššej kvality
Bez konzervačných látok, umelých farbív, chemikálií a pesticídov. Kapsule neobsahujú želatínu. Byliny nie sú geneticky upravované. Čisté prírodné prípravky bez chemického a biologického znečistenia. 100% prírodné výrobky, splňujúce najprísnejšie medzinárodné štandardy pre organické byliny na úrovni farmaceutickej kvality.

Prečo kupovať čaje a prípravky od nás?

Výhody našich organických prípravkov:
1. Kvalita je potvrdená svetovými certifikátmi (na rozdiel od väčšiny iných prípravkov a čajov na trhu):
ISO 9001 : 2000 – celosvetový certifikát kvality, BIO EU –európsky certifikát organickej kvality – CZ-BIO • SGS Organic -švajčiarsky certifikát organickej kvality, GMP – správna výrobná prax, USDA Organic – certifikát amerického Ministerstva poľnohospodárstva o organickej kvalite), SQF – bezpečné kvalitné potraviny, HACCP – splnené normy od spoločností USDA (Americké ministerstvo poľnohospodárstva) – Košer kvalita
2. BIO certifikát pre český trh
3. Jednotlivé byliny sú dopestované výhradne na biofarmách.
4. V kapsliach ponúkame celé sušené rastliny so všetkými účinnými látkami namiesto chemických výťažkov ako vo väčšine iných produktov..
5. Byliny neobsahujú žiadne konzervačné a chemické látky, len nasušené byliny prípadne obohatené bylinnými extraktmi.
6. Správne zostavené kombinácie pôsobia na celý organizmus.
7. Naše prípravky pôsobia dlhodobo bez nežiaducich účinkov.
8. Jedná sa o kapsle vegetariánske (s dobre stráviteľnou rastlinnou celulózou, bez horšie stráviteľnej hovädzej želatíny).
9. Kapsle sa na rozdiel od niektorých tabliet vždy v zažívacom ústrojenstve rozpustia a uvoľnia sa všetky účinné látky.
10. Priaznivá cena.

O kvalite

V dnešnej dobe existuje mnoho spoločností, ktoré vyrábajú rastlinné prípravky, z ktorých mnoho nedbá na dodržiavanie ani tých najzákladnejších zásad. Napr. používajú konzervačné látky, pri pestovaní sa používajú pesticídy alebo kapsle sú vyrobené z lacnej hovädzej želatíny atd.
Naše prípravky v kapsliach a TULSI čaje sú organického pôvodu, testované firmou, medzinárodnými organizáciami vydávajúcimi testy o najvyššej kvalite i v certifikovanom laboratóriu v ČR. Všetky požiadavky, ktoré sa týkajú čistoty produktu, kvality a účinnosti sú v kompletnom rozsahu splnené od zberu bylín až po výrobu prípravkov.
Každá bylina sa zbiera v dobe, keď sa nachádza v stave plnej zrelosti; je testovaná na obsah a koncentráciu svojich aktívnych látok. V niektorých prípravkoch sa používa väčší počet bylín, pestovaných na bio farme. Byliny sa spracovávajú celé, lebo v každej byline sa nachádza mnoho účinných látok, nejedná sa teda o menej účinné extrakty, ako vo väčšine predávaných prípravkov. Výroba prebieha v novo vybudovaných priestoroch a laboratóriach. Meranie v rámci kontroly akosti sa vykonávajú pod dohľadom vysoko skúsených a kvalifikovaných osôb, ktorí majú rozsiahle znalosti z oblasti analytickej chémie, a za účasti odborníkov z chemického ústavu.
Údaje o prípravkoch – doplnkoch stravy a ich účinkoch boli posudzované a schválené Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv a Štátnym zdravotníckym ústavom ČR. Kvalita prípravku je potvrdená Hygienickou stanicou hl.m.ČR Prahy. Prípravky boli uvedené na trh SR na základe rozhodnutia Úradu pre verejné zdravotníctvo SR.
Kvalitu prípravkov podporuje rozhodnutie amerického FDA (Ústav pre kontrolu liekov a potravín) o povolení k predaju v USA, certifikát BIOKONTU o predaji bio potravín v SR, ČR a Európskej únii.

Ako naše čaje a byliny pôsobia?

Naše prípravky a čaje kombinujú starobylú múdrosť Ajurvédy a moderné poznatky. Ajurvéda, čo znamená „medicína dlhovekosti“, patrí k účinnej medicíne, uznávanej Svetovou zdravotníckou organizáciou. Po tisíce rokov mudrci skúmali a dokumentovali liečivé vlastnosti výživy, telesných a duchovných cvičení a bylinných vzoriek.
Podľa ajurvédskej teórie je dobré zdravie stavom pohody a vitality a nielen stavom, kedy nie je prítomná choroba. Napríklad celosvetový výskum naznačuje, že voľné radikály prispievajú k degeneratívnym chorobám. Ajurvédske byliny patria medzi najlepšie známe antioxidanty.
Bylinná liečba vyžaduje určitý čas pre liečbu akéhokoľvek problému, pretože daný problém sa lieči od koreňov a uskutočňuje sa odstraňovanie základnej príčiny problému. Z tohto dôvodu sa predpokladá, že ajurvédske bylinné výrobky sú užívané s dôverou, pravidelne a mali by byť užívané po dlhú dobu. Preto je ajurvédska liečba odlišná od alopatickej liečby, pretože alopatická liečba odstraňuje na určitú dobu príznaky, na rozdiel od bylín, ktoré pôsobia na príčinu, a preto tento prístup vyžaduje dlhší čas. Chemické lieky ovplyvňujú väčšinou iba príznaky, a to často s vedľajšími účinkami. Ajurvédske byliny nahradzujú synteticky, umelo vyrábané vitamíny.
Prečo by človek mal užívať vitamíny, minerály a iné nutričné komponenty požadované telom priamo v podobe bylín? Jedná sa o látky, ktoré sú ľahko a prirodzenou cestou vstrebateľné, vyživujú tkanivá a pôsobia bez vedľajších účinkov. Napríklad Emblica Officinalis (Amalaki) poskytuje dvadsaťkrát viac vitamínu C než celý pomaranč. Okrem toho má tiež bylina liečivé vlastnosti.
Ako je možné vyliečiť určitý zdravotný problém rýchle, keď trvá už dlho, než príde k jeho rozvinutiu? Je potrebné používať prírodné produkty po dlhšiu dobu, aby sa zabezpečili lepšie výsledky, keďže bylinné produkty potrebujú určitú dobu na preukázanie akýchkoľvek významných výsledkov a tieto výsledky potom trvajú dlhodobo niekedy celý život. Bylinný prípravok pôsobí rýchlejšie u telesne slabších pacientov v porovnaní so zdravou osobou. Prípravky nemajú žiadne vedľajšie škodlivé účinky. Je možné ich používať spoločne s antibiotikami i s inými typmi liekov pre lepšiu reakciu a rýchlejšie zotavenie. Navyše znižujú vedľajšie účinky mnohých liekov.

Bylinné čaje, prírodné prípravky a kozmetiku si môžete prezrieť a objednať TU: